Slider
  LOGO BSK 2020 768x222 1 300x87 ROBÍME ŽIVOT KRAJŠÍM ĽUĎOM S VIACNÁSOBNÝM POSTIHNUTÍM

   

  Vitajte na stránke Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých Sibírka, ktorý poskytuje sociálne služby v zmysle Zákona č. 448/2008 Z.z. o sociálnych službách pre ľudí s viacnásobným postihnutím od 6 rokov.

  Na našej webovej stránke v časti Dokumenty si môžete pozrieť vypracovaný krízový plán a všetky potrebné dokumenty v prípade vytvorenia karantény počas pandémie ochorenia COVID-19.

  Nové informácie, fotky a videá zo Sibírky nájdete na našej facebookovej stránke Centrum sociálnych služieb Sibírka.

  Ak máte chuť nás podporiť, môžete tak urobiť poukázaním akejkoľvek sumy na náš darovací účet číslo SK68 8180 0000 0070 0047 2755 vedenom v Štátnej pokladnici. Do účelu platby stačí uviesť "Dar". Všetky získané prostriedky sú používané na zvyšovanie kvality života prijímateľov našich sociálnych služieb - našich klientov. Za podporu ďakujeme.

  Čo zverejnili médiá o DSS Sibírka.

  Hudba nás ladí

  Celoslovenský workshop o muzikoterapii s názvom Hudba nás ladí, lieči aj spája sa uskutočnil v DSS Sibírka. Prečítať si o ňom, možte v časopise „HUMANITA“, č.1/2015

  Prílohy:
  SúborDÁTUMPORADIE
  Stiahnuť tento súbor (Hudba nás ladí, lieči, ale aj spája.pdf)Hudba nás ladí, lieči, ale aj spája.pdf  

  Sibírka - náš DOMOV

  Počas dňa otvorených dverí nás navštívila pani redaktorka Mgr. Dagmar Pokorná z časopisu „Mama a ja“.

  Strávila s nami dopoludnie a v článku, ktorý napísala chcela ukázať, čo všetko sa v Sibírke robí, tak aby to bolo zaujímavé aj pre mamičky, ktoré časopis čítajú.

  Prílohy:
  SúborDÁTUMPORADIE
  Stiahnuť tento súbor (mama_a_ja.pdf)Sibírka – náš DOMOV  

  Farby života

  V časopise Informácie ZPMP v SR sa na viacerých sranách môžete dočítať, ako pripravujú výrobky v chránených dielniach a zariadeniach sociálnych služieb. Ako sa pripravujeme my sa viac dočítate v priloženom článku.

  Prílohy:
  SúborDÁTUMPORADIE
  Stiahnuť tento súbor (farby_zivota.pdf)Farby života  

  Reč srdca II

  Od 9. do 25. októbra 2008 sa v kaplnke sv. Jána Evanjelistu uskutočnila výstava diel našich klinetov s názvom REČ SRDCA II. Vystavené práce vznikli pod tvorivým vedením Mgr. art. Zuzany Botekovej, ktorá sa pre denník SME vyjadrila o svojej práci nasledovne: „Chcem odovzdávať posolstvo o svete týchto detí a dospelých detí,“ hovorí Zuzana Boteková. „Rozprávať o tom, ako hľadáme spoločnú reč, ako si hľadáme cestu k sebe navzájom. Najlepšou cestou je cesta lásky, dať im pocítiť lásku.“
  Viac si môžete prečítať v archíve denníka SME.

  Pamätnica 1967 - 2007

  Pri príležitosti osláv 40. výročia denného štúdia špeciálnej pedagogiky vydala Pedagogická fakulta Univerzity Komenského dokument - Pamätnicu - v ktorom sú zosumarizované úspechy jej absolventov za posledných 40 rokov. Medzi prispievateľmi nemohol chýbať ani riaditeľ nášho DSS, PhDr. Pavel Komrska, ktorý svoj príspevok venoval histórii tohto zariadenia. (celý dokument si môžete pozrieť kliknutím na priložený súbor.)

  Strana 1 z 2

  Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých SIBÍRKA, Sibírska 69, 831 02 Bratislava
  Telefón: +421 2 4446 1207; +421 2 4446 1208, E- mail: sibirka(@)sibirka.sk

  © CSS Sibírka. Všetky práva vyhradené.